Przejdź do głównej zawartości

YouTube

YouTube

YouTube to obecnie największy dostępny w Internecie serwis z darmową muzyką. Możemy odtworzyć praktycznie dowolną treść audio, wystarczy powiedzieć YouTube nazwa_do_wyszukania

AIS News

Sterowanie pilotem

Wyszukiwanie na YouTube można też uruchamiać za pomocą naszego dedykowanego Pilota radiowego (nie jest do tego potrzebna aplikacja z ekranem). Pilotem można wykonać wyszukanie głosowo mówiąc odpowiednią komendę, lub za pomocą wirtualnej klawiatury oraz zwrotnego czytania wpisywanych liter.

Inrofmacje Technicznie

YouTube API

Na urządzeniu dostarczamy integrację z serwisem YouTube. Używamy oficjalnego i obecnie darmowego API v3 do wyszukiwania audio w tym serwisie.

youtube-dl

Wyszukane pozycje w API odtwarzamy za pomocą youtube-dl, popularnego programu do odtwarzania/pobierania treści audio/video z setek stron Internetowych.

Uwaga

Youtube-dl przez jakiś czas był zablokowany przez Microsoft w serwisie Github z powodu zgłoszenia naruszenia praw autorskich. Wzbudziło to sporo kontrowersji i wywołało debatę -> czy można prezentować darmowe i publiczne treści dostępne w Internecie w swojej aplikacji?

Zadeklarowaliśmy wtedy na forum AI-Speaker, że jeżeli rzeczywiście używanie Youtube-dl okaże się naruszeniem czyiś praw autorskich, to oczywiście się dostosujemy i usuniemy integrację z naszego systemu.

Ostatecznie jednak repozytorium kodów Youtube-dl zostało odblokowane i Microsoft na blogu wyjaśnił, że skarga była bezpodstawna Standing up for developers: youtube-dl is back.

Dbamy o to, żeby wszystkie kody, rozwiązania i integracje AI-Speaker były w 100% legalne. Jeżeli Youtube-dl lub jakikolwiek inny komponent, który używamy, zostanie uznany za naruszający prawa autorskie, to będziemy taki komponent usuwali z systemu.