Przejdź do głównej zawartości

Wersja systemu Nikodem

· 3 min aby przeczytać
Jola AI-Speaker

AIS

ABC bezproblemowej aktualizacji

Kopia A

Przed aktualizacją zalecamy wykonać kopię zapasową konfiguracji. W ten sposób sprawdzisz poprawność swojej konfiguracji przed rozpoczęciem aktualizacji i zwiększysz prawdopodobieństwo bezproblemowej aktualizacji.

Konsola B

W razie problemów z aktualizacją z aplikacji, uruchom aktualizację z konsoli, w ten sposób będziesz miał na bieżąco wgląd w logi i postęp aktualizacji oraz będziesz mógł zdiagnozować przyczynę problemu.

Poczekaj C

Aktualizacja i pierwsze uruchomienie po aktualizacji może trwać dłużej - poczekaj cierpliwie. W każdej chwili możesz sprawdzić status systemu (dowiedzieć się co robi bramka) w konsoli komendą htop i/lub pm2 logs

Potrzebujesz pomocy?

Reset D

Jeżeli nie jesteś w stanie zdiagnozować problemu - nie przejmuj się, jesteśmy przygotowani, żeby Ci pomóc. Stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie prostą procedurę, która pomoże przywrócić domyślne kody i ustawienia systemu - zapoznaj się z opisem: Wykonanie pełnego resetu aplikacji.

Programowanie w serwisie D

Jeżeli nie jesteś w stanie wykonać procedury pełnego resetu i Twój system nadal nie działa, to możesz wysłać nam urządzenie do zaprogramowania. Szczegóły opisane na forum w wątku: Programowanie w serwisie

Nikodem

W tej wersji systemu przechodzimy na pakiety Termux. Termux to otwarty emulator terminala dla Androida, który pozwala na uruchomienie środowiska Linux na urządzeniu z Androidem. Ponadto za pomocą menedżera pakietów aplikacji można zainstalować dodatkowe oprogramowanie. Pakiety Linuxa w Termux są skompilowane z Android NDK i mają poprawki zgodności, aby działały na Androidzie.

W repozytoriach Termux znajduje się ponad 1000 pakietów. Dodatkowo możesz skompilować własne pakiety bo Termux dostarcza też różne narzędzia do budowania, w tym kompilatory dla języków takich jak C, C++, Go, Rust. Dostępne są również interpretery dla popularnych języków, takich jak NodeJS, Python, Ruby.

Przejście na binarki Termux zalecane jest tylko na nowych bramkach DEV-3 i PRO-1,

osoby które mają starsze bramki zachęcemy do zakupu nowszej bramki w promocji opisanej na forum: Na problemy - PROMOCJA

Na poniższym diagramie zobrazowaliśmy jak uzyskać aktualizację w zależności od modelu bramki.

Jak przejść na Termux opisaliśmy krok po kroku na forum: Przejscie na binarki Termux

Co i jak można zrobić w Termux opisane jest na stronach: Termux Wiki

Zigbee2Mqtt

Aktualizacja Zigbee2Mqtt do najnowszej wersji. W najnowszej wersji jest obsługiwanych ponad 2500 urządzeń od ponad 340 producentów:

Szczegóły w dokumentacji Zigbee2Mqtt: https://www.zigbee2mqtt.io/

Asystent domowy

Najnowsza wersja Asystenta domowego, czyli naszego pakietu ais-dom bazującego na Home Assistant Core. W najnowszej wersji dostępne jest ponad 2480 integracji:

Szczegóły w dokumentacji Home Assistant: https://www.home-assistant.io/integrations/


AI-Speaker 01/2023