Przejdź do głównej zawartości

Wersja systemu Maja

· 2 min aby przeczytać
Jola AI-Speaker

AIS

ABC bezproblemowej aktualizacji

Kopia A

Przed aktualizacją zalecamy wykonać kopię zapasową konfiguracji. W ten sposób sprawdzisz poprawność swojej konfiguracji przed rozpoczęciem aktualizacji i zwiększysz prawdopodobieństwo bezproblemowej aktualizacji.

Konsola B

W razie problemów z aktualizacją z aplikacji, uruchom aktualizację z konsoli, w ten sposób będziesz miał na bieżąco wgląd w logi i postęp aktualizacji oraz będziesz mógł zdiagnozować przyczynę problemu.

Poczekaj C

Aktualizacja i pierwsze uruchomienie po aktualizacji może trwać dłużej - poczekaj cierpliwie. W każdej chwili możesz sprawdzić status systemu (dowiedzieć się co robi bramka) w konsoli komendą htop i/lub pm2 logs

Potrzebujesz pomocy?

Reset D

Jeżeli nie jesteś w stanie zdiagnozować problemu - nie przejmuj się, jesteśmy przygotowani, żeby Ci pomóc. Stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie prostą procedurę, która pomoże przywrócić domyślne kody i ustawienia systemu - zapoznaj się z opisem: Wykonanie pełnego resetu aplikacji.

Programowanie w serwisie D

Jeżeli nie jesteś w stanie wykonać procedury pełnego resetu i Twój system nadal nie działa, to możesz wysłać nam urządzenie do zaprogramowania. Szczegóły opisane na forum w wątku: Programowanie w serwisie

Maja

W tej wersji systemu dodaliśmy integrację umożliwiającą komunikację ze sterownikiem Eaton Easy PLC. Dzięki temu możliwe jest sterowanie przewodowe z AIS za pomocą sterownika Eaton Easy. Rozwiązanie wymaga specjalnego programowania po stronie sterownika PLC i dlatego ta integracja będzie wspierana w naszej ofercie PRO.

Zigbee2Mqtt

Aktualizacja Zigbee2Mqtt do najnowszej wersji 1.25.1. W najnowszej wersji jest obsługiwanych 2195 urządzeń od 301 producentów:

Szczegóły w dokumentacji Zigbee2Mqtt: https://www.zigbee2mqtt.io/

Asystent domowy

Najnowsza wersja Asystenta domowego 2022.5, czyli naszego pakietu ais-dom bazującego na Home Assistant Core. W najnowszej wersji jest obsługiwanych 1969 integracji:

Szczegóły w dokumentacji Home Assistant: https://www.home-assistant.io/integrations/


AI-Speaker 12/2021